KURUCU AVUKAT & ARABULUCU Abdurrahim KATİPOĞLU
Abdurrahim KATİPOĞLU
KURUCU AVUKAT & ARABULUCU

1971 yılında Samsun’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Samsun’da tamamladı. 1989 yılında Samsun İmam Hatip Lisesi’nden mezun olmasının akabinde aynı yıl İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazandı. 1993 yılında hukuk fakültesinden mezun oldu. Stajını 1993-1994 yılları arasında Samsun Barosu’nda tamamladı. 21.12.1994 tarihinde avukatlık ruhsatnamesini alarak Samsun Barosu’na kayıt oldu. 1995 yılında vatani görevini ifa etti ve 1996 yılında Samsun´da Katipoğlu Hukuk Bürosunu kurarak serbest avukat olarak çalışmaya başladı. 2002 yılında yapılan  Samsun Barosu  genel kurulunda yönetim kuruluna seçilerek 2004 yılına kadar 2 yıl boyunca Samsun Barosu Genel Sekreteri olarak baro yönetim kurulunda görev yaptı. Serbest avukat olarak çalıştığı bu dönemde özellikle icra hukuku, iş hukuku, aile hukuku, ticaret hukuku, şirketler hukuku, ceza hukuku, borçlar hukuku, tüketici hukuku alanlarında çalışmalar yaptı. Belirli aralıklarla Samsun Barosu Staj Komisyonunda da görev alarak stajyer avukatların eğitimleriyle bizzat ilgilendi ve buna yönelik fiili eğitimler verdi.

Yerel, ulusal ve uluslararası bir çok şirkete hukuki danışmanlık yapmakta olan Av. Abdurrahim Katipoğlu Özellikle ticaret hukuku, iş hukuku, idare hukuku, borçlar hukuku, aile hukuku alanında geniş bir müvekkil portföyüne sahip olup, Katipoğlu Hukuk ofisinde halen aktif olarak avukatlık faaliyetine devam etmektedir.

1997 yılında Av.Hamdiye Katipoğlu ile evlenmiş olup bir kız bir erkek çocuk sahibidir. Orta derecede İngilizce ve iyi derecede Arapça bilmektedir.