AVUKAT & ARABULUCU Hamdiye KATİPOĞLU
Hamdiye KATİPOĞLU
AVUKAT & ARABULUCU

Trabzon’da dünyaya geldi. 1993 yılında Samsun Namık Kemal Lisesi’nde mezun olmasının akabinde Marmara üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazandı. 1998 yılında fakülteden mezun oldu. Avukatlık stajını Ordu ve ardından Samsun Barosu’nda tamamladıktan sonra 27.10.1999 tarihinden itibaren Katipoğlu Hukuk Bürosu’na ortak olarak serbest avukat olarak çalışmaya başladı. Özellikle İş hukuku, aile hukuku, miras hukuku, ticaret hukuku alanında ağırlıklı olarak çalışmasını devam etti. İş hukuku alanında İşçilik alacakları ve tazminat hesaplamaları konusunda uzun yıllar Bilirkişilik yaptı. Avukatlığın yanı sıra 17.02.2017 tarihi itibari ile Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı Arabuluculuk siciline 5389 sicil numarası ile kayıtlı Arabulucu oldu. 2018 yılından itibaren İş Hukuku Uzman Arabulucu,2021 yılından itibaren Ticaret Hukuku Uzman Arabulucu olarak ihtiyari ve dava şartından kaynaklı görevlendirmelerde arabulucu olarak görev yapmaktadır.

İş ve sosyal Güvenlik Hukuku ,Aile ve Ticaret Hukuku alanında avukatlık ve arabuluculuk hizmetlerinin yanı sıra özellikle Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) uyarınca gerçek ve tüzel kişi bir çok firmaya uyum projesi ve danışmanlık faaliyetleri hizmetini yürütmektedir.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sosyoloji mezunu da olan Hamdiye Katipoğlu ,Samsun yerelinde ve ulusal düzeyde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarında toplumsal sorunların, özellikle kadına yönelik şiddetin önlenmesi , ailenin önemi, sağlıklı aile yapısının tesisi ve korunması konusunda eğitim çalışmaları da yürüten Hamdiye KATİPOĞLU,1997 yılında Av. Abdurrahim Katipoğlu ile evlenmiş olup bir kız, bir erkek çocuk sahibidir.